Основно училище "Юрий Гагарин" с участие в "Глобални дни за действие"
Разнообразни инициативи организираха и проведоха ученици и учители от ОУ „Юрий Гагарин“ от 22 април до 6 май 2026 г. Те са в рамките на „Глобални дни за действие“, които са част от програмата „Еко училища“. Дейностите бяха свързани със здравословния и природосъобразен начин на живот. Идеята е у подрастващите да се изградят устойчиви навици и отговорно отношение към природата и храната.
В резултат на своята активност и ангажираност, ОУ „Юрий Гагарин“ получи сертификат за участие. Той е признание принос към глобалните усилия за по-устойчиво бъдеще. Инициативата е организирана от Фондация за екологично образование и българско движение „Син флаг“. Целта е вниманието на над 1 милион души от над 150 държави да бъде насочено към връзката между климатичните промени и достъпа до безопасна и питателна храна.
Поздравления за всички участници от училището в дейностите. Всеки един от тях показа, че промяната започва от нас.








