Много добро представяне на отбора на ОУ "Юрий Гагарин" в състезанието за първа долекарска помощ

 

   Отборът на ОУ „Юрий Гагарин“ – Сливен се класира на трето място в Общинското състезание за оказване на първа долекарска помощ. Състезателите показаха много добри умения в различни ситуации, в които трябва да се окаже медицинска помощ на пострадали хора – при пожар, пътен инцидент, земетресение. Бяха демонстирани  завидни умения за превръзка на рана, шиниране, изкуствено дишане и сърдечен масаж.

   В отбора на ОУ „Юрий Гагарин“ бяха включени Елена Йорданова от 6 „а“ клас, Роза Въндева от 6 „б“ клас, Златко Тичалиев от 7 „а“ клас, Мария Кунева от 7 „б“ клас, Химена Георгиева от 6 „а“ клас и Ася Асенова от 6 „б“ клас.

   В надпреварата участваха общо 7 отбора от Община Сливен. Между трите отбора, класирали се на първо, второ и трето място има минимална разлика в точките.

   Браво на нашите състезатели! Още много успехи в бъдеще!