Покана за официалното откриване на STEM център в ОУ "Юрий Гагарин"- Сливен
В Основно училище „Юрий Гагарин“ – гр. Сливен приключи изпълнението на проект № BG-RRP-1.015-1551, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост, процедура за предоставяне на средства от Механизма за възстановяване и устойчивост BG-RRP-1.015 „Училищна STEM среда“.
Чрез реализирането на инвестицията в ОУ „Юрий Гагарин“ – гр. Сливен беше създадена интегрирана учебна среда от ново поколение. Проектът подпомогна въвеждането на нови методи на преподаване и допринесе за повишаване мотивацията на учениците за изучаване на природни науки, математика и технологии.
Новоизградените STEM и ВОСКС пространства предоставят възможности за постигане на по-добри образователни резултати, придобиване на ключови компетентности, трайни и цялостни знания, практически умения и нагласи, насочени към развитието и кариерното ориентиране на учениците, включително към технологични професии.
Цялата отговорност за съдържанието на документа се носи от ОУ „Юрий Гагарин“ – гр. Сливен и при никакви обстоятелства не може да се приема, че този документ отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.


